Wsparcie psychologiczne

Konsultacje psychologiczne i psychoterapia

Psychoterapia jest procesem, który ma doprowadzić do stałej zmiany, poprawy zdrowia i  samopoczucia u klienta/ki, przynieść mu/jej ulgę. Jest to podróż przez doświadczenia, z którymi przychodzi klient, odbywająca się wspólnie z terapeutą, starającym się jak najlepiej poznać osobę, której pomaga. Obie strony ponoszą odpowiedzialność za przebieg tej relacji i od obu proces ten wymaga  pracy

Kilka słów od Katarzyny Kot, która prowadzi w Polistrefie psychoterapię:

Spotykam się z każdą osobą, która czuje, że potrzebuje pomocy. Pracuję indywidualnie, z parami, w każdej formie związku oraz z rodzinami, także tymi z wyboru. Mój gabinet stoi otworem przed osobami transpłciowymi, hetero i nieheteronormatywnymi.

Tematy, którymi się zajmuję:

- brak pewności siebie, niepokój, lęki, nerwica, depresja;

- trudne, ważne decyzje, kryzysy życiowe;

- choroby, izolacja, utrata, żałoba;

- trudności związane z rozstaniem, problemami w związku, zdradami czy brakiem zaufania, rozczarowaniem;

- samoakceptacja, w tym akceptacja swojej tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, swojego ciała, starzenia się, ról społecznych, oczekiwań innych;

- kłopoty, nieporozumienia rodzinne, także międzypokoleniowe;

- kwestie wychowawcze dotyczące dzieci na każdym etapie rozwoju,

- rodzicielstwo i, planowanie rodziny.

W mojej pracy łączę techniki z różnych podejść terapeutycznych, w zależności, od problemu nad którym pracujemy oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Najbliżej mi do systemowego oraz psychodynamicznego sposobu myślenia.

Każdą terapię poprzedza konsultacja na żywo. W przypadku par/rodzin na konsultację może przyjść tylko jedna osoba, od której przyjmę zgłoszenie. Po konsultacjach podejmujemy decyzję, co do dalszej współpracy i zawieramy kontrakt terapeutyczny, w którym znajdzie się cel terapii oraz ramy, takie jak ilość sesji oraz ich częstotliwość. Czas trwania procesu psychoterapeutycznego to kwestia indywidualna, jest możliwie najkrótszy, ale tak długi, jak to konieczne.

Jeżeli czujesz, że to jest ten moment, jesteś gotowa/y- zapraszam!

 

Katarzyna Kot- psycholog, trenerka, psychoterapeutka w procesie certyfikacji. Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkoły Trenerów Edukacyjnych i Rozwojowych STER. W trakcie całościowego kursu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Naukowo zainteresowana seksulogią oraz rozwijaniem zasobów osób na każdym etapie życia. Ma wieloletnie doświadczenie pracy warsztatowej z grupami oraz w telefonie zaufania. Pracuje pod stałą superwizją.

Chcesz skorzystać z psychoterapii napisz do nas na adres: fundacja@polistrefa.pl.

Koszt konsultacji: 150 zł

Koszt sesji indywiudalnej: 150 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje psychologiczne dla osób LGBTQIA

Konsultacje finansowano są ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Demokracja w Działaniu w latach 2016 - 2017.

Konsultacje prowadzą:

Beata Zadumińska- psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna, certyfikowana interwentka kryzysowa Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię psychodynamiczną indywidualną, grupową, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu psychodynamicznym z osobami doświadczającymi traum, w tym zaburzeń na tle przemocy seksualnej, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń więzi. Prowadzi sesje superwizyjne dla specjalistów zajmujących się zawodowo poradnictwem psychologicznym, interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członkini Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Aktywistka równościowa. Posiada kwalifikacje biegłego sądowego i mediatora sądowego.

Piotr Marcinkowski - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie w trakcie całościowego 4-letniego specjalistycznego podyplomowego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym z Psychoterapii Psychodynamicznej w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Psychodynamicznego rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem Stowarzyszenia Naukowego Psychologii i Seksuologii LGBT. Doświadczenie kliniczne zdobywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Zakładzie Psychoterapii na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych. Jego praca poddawana jest ciągłej superwizji. Posiada również certyfikat mediatora.

Napisz lub zadzwoń do nas, wskaż osobę, u której chcesz skorzystać z porady, a my umówimy Cię na konsultację, która odbędzie się w naszym gabinecie lub gabinecie współpracujących z nami psychoterapeutów.

Konsultacje finansowane są ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Demokracja w Działaniu.

Grupa rozwojowa dla osób LGBTQIA

Zapraszamy do udziału w spotkaniach grupy rozwojowej dla osób LGBTQIA.

Grupa rozwojowa to: - 6 inspirujących spotkań - poznanie swoich słabych i mocnych stron - wzmocnienie poczucia własnej wartości - szansa by doświadczyć siebie w bezpiecznej sytuacji grupowej - sposobność rozwinięcia umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych - możliwość wydobycia Twojego potencjału - praca z emocjami, przekonaniami, również tymi blokującymi - ćwiczenie uważności na siebie i innych - możliwość poczucia własnej mocy - przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych m.in. z coming outem, doznawaną dyskryminacją, wchodzeniem w relacje z innymi osobami. Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie, w środy w godz. 18 – 21. Prowadzone one będą metodami warsztatowymi z wykorzystaniem ćwiczeń coachingowych. Udział w grupie jest bezpłatny.

Maksymalna liczba uczestników/uczestniczek – 12 osób. Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w spotkaniach grupy napisz: fundacja@polistrefa.pl

Grupę prowadzić będzie Joanna Balsamska – certyfikowana coach (http://coming-out.pl/o-mnie/)

Działanie finansowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Demokracja w Działaniu.