20/09/2018

6 października kolejna Żywa Biblioteka!

Zapraszamy serdecznie na Żywą Bibliotekę, która odbędzie się 6 października, w godzinach 12-18 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji. Tak jak w każdej bibliotece dostępny będzie katalog książek, gdzie będzie można znaleźć poszczególne tytuły i wybrać ten najbardziej interesujący. Tym razem jednak zamiast tradycyjnej lektury, będzie można porozmawiać w cztery oczy o doświadczeniach wybranej osoby.

Po raz 15. organizujemy Żywą Bibliotekę i tegoroczny katalog książek jest bardzo różnorodny.  Każda z osób, która odwiedzi naszą bibliotekę będzie mogła porozmawiać z niepijącą alkoholiczką, osobą żyjącą z depresją, a także posłuchać opowieści osoby transseksualnej o odkrywaniu tożsamości i procesie korekty płci. Będzie można poznać historię pary gejów działających na rzecz równości małżeńskiej, dowiedzieć, się z jakimi trudnościami zmaga się osoba niewidząca i jak traktowani są w Polsce muzułmanie. To tylko niektóre z tytułów, z którymi można będzie porozmawiać tego dnia, a pełny katalog  jest udostępniony na stronie krakowskiej Żywej Biblioteki. 

Dziękujemy bardzo Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, że współorganizuje z nami wydarzenie już po raz 8.

Partnerem wspierającym wydarzenie jest Diversity Hub.

Organizację wydarzenia wspiera finansowo Fundacja im. Stefana Batorego w ramach dotacji otrzymanej przez Fundację Polistrefa w ramach programu Demokracja w Działaniu.