Co ma mój Facebook do uchodźców? Warsztaty o mediach i migracji

Jak media kształtują nasze spojrzenie na ważne tematy ostatnich lat – tzw. kryzys migracyjny czy islam? Na jakich obszarach przebiega manipulacja w mediach i czy jest sposób, aby skutecznie docierać do sprawdzonych, rzetelnych informacji? Czy pozostajemy pod wpływem tak zwanych fake newsów. Jak się przed nimi ustrzec?

Na te i inne pytania wypracujemy odpowiedź podczas warsztatów “Co mój Facebook ma do uchodźców?” Zajęcia o mediach i migracji poprowadzi Anna Wilczyńska, reporterka i twórczyni bloga Islamista.

Warsztaty będą miały formę otwartych dyskusji oraz ćwiczeń przeprowadzonych na podstawie materiałów prasowych z ostatnich miesięcy. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli okazję skonfrontować swoją wiedzę i opinie na temat migracji, konfliktu w Syrii czy Iraku oraz islamu, a także zadać pytania osobie, która stała się naocznym świadkiem konfliktów na Bliskim Wschodzie.

Prowadząca warsztaty:

  • Anna Wilczyńska - arabistka, twórczyni bloga Islamista, autorka reportaży dla m.in. Tygodnika Powszechnego, Onet.pl i Rzeczpospolitej. Odwiedziła wiele krajów muzułmańskich, w lutym 2017 roku także pogrążoną w konflikcie Syrię. Prowadzi warsztaty na temat uchodźców i islamu, uczy języka arabskiego. Współpracuje z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie, które oferuje bezpłatną pomoc prawną cudzoziemcom w Polsce.

Działanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Demokracja w Działaniu

Data spotkania: 23 października 2017