Zakopane i Trzebinia – zapraszamy na wydarzenia!

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wydarzenia organizowane przez osoby uczestniczące w naszym projekcie.

19 maja 2023 w godz. 14 - 19 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Żywa Biblioteka.

Dokładnie tak, jak w każdej bibliotece wybierzesz tytuł, a bibliotekarz zaprowadzi Cię na właściwie miejsce, gdzie będzie czekać na Ciebie Książka. Tym razem zamiast tradycyjnej lektury, będziesz mógł_a porozmawiać w cztery oczy, w przyjaznej, pełnej otwartości i życzliwości atmosferze, o doświadczeniach wybranej osoby.
Przychodząc na Żywą Bibliotekę, możesz poznać doświadczenia osób, którzy z powodu przynależności do grup mniejszościowych mogą być postrzegani stereotypowo oraz doświadczać dyskryminacji. Wystarczy wypożyczyć osobę, której historia Cię zainteresowała. W czasie rozmowy z nią znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i usłyszysz historie, dzięki którym, być może, zmienisz swoje postrzeganie świata i odkryjesz wartości jakie niesie ze sobą różnorodność.
Z kim będzie można porozmawiać? Zobacz Katalog Książek! 
A 21 maja 2023 r zapraszamy do Zakopanego na wystawę plenerową i wydarzenie towarzyszące - panel dyskusyjny "Rodzice Rodzicom - Jak wspierać młodzież LGBT+".
To pierwsze takie wydarzenia w historii Zakopanego. Na wystawie prezentowane są prace osób queerowych i sojuszniczych, a podczas panelu dyskusyjnego osoby organizujące wydarzenie stworzą bezpieczną przestrzeń do rozmowy o osobistych doświadczeniach osób ze społeczności LGBT+.
Kolektyw tworzący projekt FOLK+ budują osoby blisko związane z Podhalem: wszystkie stąd pochodzą, tu dorastały, część tu mieszka na stałe. Artystkom i artystom folqowym bliska jest rodzima sztuka, zarówno ludowa jak przetworzona przez artystów takich jak Władysław Skoczylas czy Zofia Stryjeńska. Osobom tworzącym wystawę zależy na kontynuacji tradycyjnej kultury materialnej. W związku z tym prace prezentowane na wystawie powstały w tradycyjnych, typowych dla regionu mediach: malarstwo na szkle, drzeworyt, haft i strój podhalański.
Same prezentowane obiekty są efektem rozważań kolektywu odnośnie tego czym jest miłość: temat przepracowywany przez osoby artystyczne Podhala od zarania dziejów, ale tym razem wzbogacony o wątek queerowy.
Zapraszamy do ogrodu Kawiarni Kmicic ul. Stanisława Staszica 11a, w godz. 18:30 - 21:00.