PSYCHOTERAPIA I POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA OSÓB Z ORIENTACJĄ HOMOSEKSUALNĄ I BISEKSUALNĄ.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu specjalistów pracujących w obszarze pomagania - psychoterapeutów, psychologów, coachów, pedagogów, pracowników socjalnych, dotyczącego pomocy psychoterapeutycznej i psychologicznej dla gejów, lesbijek i osób z orientacją biseksualną.

TERMIN SZKOLENIA: 08.06. -09.06.2013
MIEJSCE SZKOLENIA: KATOWICE, UL. PANEWNICKA 36/2
(W SIEDZIBIE CENTRUM SZKOLEŃ I ROZWOJU OSOBISTEGO MERITUM)

Osoby LGB (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals) podobnie jak osoby heteroseksualne trafiają do gabinetów psychoterapeuty, zwracają się o pomoc psychologiczną z takimi samymi problemami, jak również związanymi z trudnością w zaakceptowaniu swojej orientacji przez nich samych czy przez ich bliskich. Z doświadczenia wynika, iż dość często pojawiają się wątpliwości u osób zajmujących się pomaganiem: czy sobie poradzę, czy mam dostateczną wiedzę i umiejętności, aby skutecznie pomóc gejowi, lesbijce czy osobie biseksualnej, czy orientacja seksualna wpływa na trudności psychologiczne osób LGB? Oferowane przez nas szkolenie, dzięki przekazaniu wiedzy opartej na najnowszych badaniach naukowych, wiedzy wynikającej z dużego doświadczenia prowadzących w pracy terapeutycznej m.in. z tą grupą klientów oraz dzięki doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń z zakresu psychoterapii (również i z zakresu tej tematyki) ma na celu pogłębić przede wszystkim praktyczne umiejętności w obszarze pomagania.

W programie szkolenia m.in.:
• społeczne aspekty funkcjonowania osób LGB w Polsce
• orientacja psychoseksualna – uwarunkowania biologiczne, psychologiczne i systemowe
• homoseksualizm i biseksualizm w różnych podejściach psychoterapeutycznych
• homofobia osoby pomagającej w kontakcie z pacjentem homo -/biseksualnym
• specyfika trudności psychologicznych osób LGB
• terapia reparatywna – oddziaływania skierowane na próbę zmiany orientacji seksualnej - ocena
• etyczne aspekty pracy terapeutycznej z osobami LGB
• orientacja seksualna w klasyfikacji DSM i ICD
• zajęcia warsztatowe – studium przypadków
• superwizja

Zajęcia będą się odbywać od soboty do niedzieli:
- sobota w godzinach od 10 – 19 (z przerwą obiadową)
- niedziela w godzinach 10 - 15

CENA ZA SZKOLENIE: 390 ZŁ/OS.

PODCZAS SZKOLENIA ZAPEWNIAMY OBIAD (W SOBOTĘ) ORAZ PRZERWY

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: fundacja@polistrefa.pl lub telefoniczny: +48 607 623 730 .

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata na rachunek bankowy fundacji:
Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa
Ul. Bobrzyńskiego 39a/28
30-348 Kraków
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ S.A.)
71 1540 1115 2111 6011 9164 0001
Tytułem: szkolenie psychoterapia osób LGB

Osoby prowadzące szkolenie:

Arkadiusz Lewy - psychoterapeuta, pedagog, szkolenia z zakresu psychoterapii odbył w Instytucie Terapii Gestalt oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, posiada duże doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z pacjentem indywidualnym i w pracy z grupą, doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ośrodku Terapii Rodzin i Ośrodku Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, prowadzi prywatny gabinet psychoterapeutyczny. Zajmował się tworzeniem i prowadzeniem szkoleń z zakresu psychoterapii m.in. w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz w Ośrodkach Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.

Joanna Balsamska - certyfikowany coach i trenerka. Swoją wiedzę i umiejętności z tego zakresu zdobyła w Akademii Kompetencji Trenerskich oraz Szkole Profesjonalnego Coachingu prowadzonej przez Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych Prawa i Wolności Człowieka organizowanych przez Instytut Nauk Prawnych PAN i Helsińską Fundację Praw Człowieka. Współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji na Rzecz Różnorodności Polistrefa. Projektuje i prowadzi szkolenia m.in. genderowe i antydyskryminacyjne. Prowadzi coaching indywidualny i grupowy.